Š. m. lapkričio 9 d. mūsų mokyklos gausus mokinių ir mokytojų būrys dalyvavo konferencijoje, skirtoje Jurgio Dovydaičio atminimui

Š.m. lapkričio 9 d. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje vyko konferencija, skirta tautosakos rinkėjo Jurgio Dovydaičio 111-osioms gimimo metinėms paminėti.

Jaunius Vylius konferencijoje kalbėjo apie Jurgio Dovydaičio užrašytą Suvalkijos tautosaką. Garsi etnologė Gražina Kadžytė  išsamiai papasakojo apie Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotojų pastangas išsaugoti ir skelbti Lietuvos visuomenei Jurgio Dovydaičio mokslinį palikimą. Konferencijos dalyviai susidomėję žiūrėjo Kazlų Rūdos kultūros centro folkloro spektaklį apie mūsų kraštiečių Jurgio ir Prano Dovydaičių siekius ir svajones kurti gražesnę, laisvą, išsilavinusią Lietuvos visuomenę.

Džiugu, kad šiame prasmingame renginyje dalyvavo nemažas būrys mokyklos mokinių ir mokytojų. Mūsų mokyklos atstovai bendravo su Prano ir Jurgio Dovydaičių giminaičiais, su folkloro teatro aktoriais, atlikusiais garsių mūsų kraštiečių vaidmenis, su etnologe Gražina Kadžyte.

Mokiniai, dalyvavę konferencijoje, pagilino savo žinias apie tautosakos svarbą mūsų valstybės kultūrai, sužinojo daugiau apie kraštiečių Prano ir Jurgio Dovydaičių nuveiktus darbus.

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav