Europos paveldo dienos

Rugsėjo 20-22 dienomis minimos Europos paveldo dienos. Europos paveldo dienos kviečia pažinti ir pramogauti. Šiemet pirmą kartą dalyvaujanti Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka pakvietė jaunimą į pažintinę ekskursiją „Kelionė su dronu po Kazlų Rūdą : atrask ir nufilmuok“

Ekskursijos tikslas – paskatinti jaunimą domėtis Kazlų Rūdos miesto istorija, suteikti daugiau žinių apie senuosius pastatus, formavusius miesto centrą. Mums – atminties institucijoms svarbus jaunimo požiūris į kultūros paveldą ir jo išsaugojimą.

Bibliotekininkė Rūta Liberienė su Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos moksleiviais ir mokytoja Rasa Mocevičiūte susipažino ir aptarė keturis Kazlų Rūdos kultūros paveldo objektus : medinės architektūros pastatai Atgimimo g. 5, Vytauto g. 7 ir Vytauto g. 8, o taip pat Kazlų Rūdos senosios kapinės (M. Valančiaus g.).

Kazlų Rūdos kultūros paveldas neatsiejama mūsų krašto istorijos dalis. Kultūros paveldas gali būti naudingas naujoms idėjoms, socialiniams ir ekonominiams pokyčiams. Jis gali tapti įrankiu kurti pilietinę, vieningą visuomenę, padėti išsaugoti kultūrinį jos tapatumą.