FIZINIO AKTYVUMO SKATINIMO PROJEKTAS „AŠ MOKAUSI PLAUKTI-4 “

Projekto tikslas mokinti mokinius saugiai elgtis vandenyje, padėti išsiugdyti gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius, skatinti ugdyti atsakomybę už save ir aplinkinius, laikytis saugaus elgesio taisyklių, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Mokėjimas plaukti yra ne tik puiki fizinio aktyvumo ir sveikatinimo priemonė, bet ir gyvybiškai svarbus gebėjimas, mažinantis skendimų riziką. Jaunesnysis mokyklinis amžius – geriausias laikas išmokti plaukimo technikos pagrindų, kadangi susiformavę įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. 

Projekte „Aš mokausi plaukti-4“ dalyvavo 6c klasės mokiniai. Plaukimo užsiėmimai vyko Marijampolės sveikatingumo centre „Sveikatos banga“. Mokiniai sėkmingai lankė plaukimo pamokų ciklą (rugsėjo-gruodžio mėn.) per kurį įgavo teorinių bei praktinių žinių apie plaukimo techniką, metodiką, elgesį vandenyje.

Plaukimo trenerė Skirmantė Daugėlienė atskleidė vandens paslaptis ir vandens teikiamą džiaugsmą mažiesiems plaukikams, kurie išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, geba plaukti į priekį ant krūtinės ir nugaros, plūduriuoti laisvai be priemonių, plaukti su priemonėmis, atlikti šuoliuką į vandenį.

Plaukimo įgūdžių mokymas yra ta veikla, kur vaikai ne tik įgyja plaukimo įgūdžių, susipažįsta su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, bet ir fiziškai aktyviai sportuoja.

Gruodžio 12 d. plaukimo dalyviams buvo įteikti diplomai bei medaliai už aktyvų dalyvavimą projekte „Aš mokausi plaukti-4“.

Projekto „Aš mokausi plaukti-4“ vadovė Jurgita Staseliūnienė