INTEGRUOTA TECHNOLOGIJŲ IR ETNOKULTŪROS PAMOKA

Gegužės 16 d.  8c klasės mokiniai dalyvavo integruotoje technologijų ir etnokultūros pamokoje  „Lietuvių tautinis kostiumas“, kurią vedė mokytoja metodininkė Rasa Žemaitienė.

Pamokoje dalyvavo folkloro ansamblio „Sūduonia“ narė Laimutė Stasiulionienė.  Ji pristatė savo tautinį kostiumą, papasakojo apie įvairių kostiumo detalių nešiojimo subtilybes, išryškino, kuo suvalkietiškas tautinis kostiumas skiriasi nuo kitų regionų kostiumų, parodė nuotraukas iš įvairių renginių. Mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik pamatyti, bet ir paliesti, pačiupinėti ar net prisimatuoti kai kuriuos galvos apdangalus, išmokti taisyklingai užsirišti juostas.

Laimutė Stasiulionienė taip pat dalyvavo neformaliojo švietimo programos „Jaunasis režisierius“ užsiėmime, kurio metu mokinius išmokė šokti suvalkiečių porinį ratelį „Užtvėrė brolelis darželį“. Šį ratelį ansamblio narės užrašė iš tautosakos pateikėjų ir jau 40 metų šoka. Atsidėkodami viešniai, programos nariai  pademonstravo visus  jų išmoktus tradicinius šokius ir ratelius. Mokiniai pripažino, kad tai buvo vienas smagiausių užsiėmimų, kurio metu nuolat skambėjo juokas, linksmi pašmaikštavimai ir… naudingi patarimai.

Dėkojame viešniai Laimutei Stasiulionienei už pagalbą ugdant mokinių etninę kultūrą ir džiaugiamės, kad gražus bendradarbiavimas su folkloro ansambliu „Sūduonia“ tęsiasi.