Trečioji projekto diena – Išvyka į Jono Basanavičiaus gimtinę

Gražų šeštadienio rytą pajudėjome link Jono Basanavičiaus gimtinės. Ten nuvykus stovyklautojus pasitiko gidė, kuri mums papasakojo apie Jono Basanavičiaus vaikystę. Vyko edukacinė programa „Pro vaikystės langą“. Pažįstu ir mokausi Jono Basanavičiaus gimtinėje.

Edukacinės programos metu susipažinome su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklausėme pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jo paties nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, kurias jam pasakojo tėvas. Vyko užduočių atlikimas: atsakant į klausimus, menat mįslės, sprendžiant kryžiažodžius. Kūrybinė užduotis – „Pagalvok ir nupiešk, ką Jonas Basanavičius galėjo matyti pro savo vaikystės namų langą“. Visi stovyklos dalyviai pasivaikščiojo po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną.

Vėliau vykome į Plokščiuose esančia Vaiguvos upę – gatvę, kuri paliko gerą įspūdį. Vaiguva – ne tik įprastas upelis, bet ir turistų pamėgta pabraidžiojimo vieta bei gatvė, kuria dar ir dabar važinėja automobiliai. Į Vaiguvą suteka kiti upeliai, todėl vanduo čia visuomet švarus ir šaltas, dugnas nusėtas akmenukų. Upelio vagoje iki Pirmojo pasaulinio karo gulėjęs riedulys, ant kurio pasivaikščiojimų metu ilsėdavęsis rašytojas Vincas Kudirka.