KAZLŲ RŪDOS FOLKLORO ANSAMBLIUI „SŪDUONIA“ – 40

Balandžio 29 d. mūsų mokyklos socialinis partneris – Kazlų Rūdos folkloro ansamblis „Sūduonia“ – pažymėjo 40 metų kūrybinės veiklos jubiliejų.

Jei pabandytumėme suskaičiuoti, kiek per tuos 40 metų dainų sudainuota, kiek koncertuota, kiek meilės dainai ir širdies atiduota… Visas kolektyvo repertuaras surinktas ir užrašytas iš mūsų apylinkių senųjų gyventojų – dainų ir pasakojamosios tautosakos pateikėjų, todėl toks artimas, savas… Prieš porą metų, rengdami visų Kazlų Rūdos švietimo įstaigų Kovo 11-osios akciją, pakvietėme ansamblio dalyves pamokyti mus bendros dainos Kazlų Rūdai. Taip gimė gražus projektas, kurio metu su ansamblietėmis vykome į visas švietimo įstaigas ne tik pamokyti „O kieno žali sodai“ dainos, bet ir pristatyti tautinį kostiumą, visiems kartu padainuoti, pašokti dainuojamuosius ratelius. O Kovo 11-osios akcijoje miesto futbolo stadione šimtai Kazlų Rūdos vaikų darniai traukė „…Tai Kazlų žali sodai…“
Draugystė ir bendradarbiavimas su „Sūduonia“ tęsėsi toliau: vykome į bendras ekskursijas, sūduonietės dalyvavo daugelyje mokyklos organizuojamų švenčių ir pilietinių akcijų. Taigi, gražaus jubiliejaus proga privalėjome būti kartu! Mokiniai pagamino originalų sveikinimą, mokytoja Jūratė Banionienė iškepė kanklių formos pyragą, o 6c klasės dainorėlės Mija, Liepa, Livija ir Vaiva parengė „O kieno žali sodai“ dainą, kaip išmokė „Sūduonia“. Šventinis koncertas buvo įspūdingas: jaukiai ir šiltai papasakota ansamblio gyvavimo istorija, o šio koncerto dalimi tapo ir mūsų pasveikinimas.