Paminėta Pasaulinė medžių sodinimo diena

 Paminėta Pasaulinė medžių sodinimo diena

ENO virtualus mokyklų tinklas kiekvienais metais, pavasarį ir rudenį, organizuoja pasaulinę medžių sodinimo dieną. Prie šios šaunios akcijos prisijungia tūkstančiai mokyklų iš įvairių šalių – visi sodina medelius. Mokyklos jau pasodino daugiau nei 7 milijonus medžių ir ateityje iki 2017 metų planuoja pasodinti iš viso 100 milijonų medžių.
                      Rugsėjo 21 dieną Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos aplinkosauginio projekto „Aplinka – gamtos ir žmogaus kūrinys-2“ dalyviai ir jų vadovės (R. Žemaitienė ir D. Vaitiekūnienė) organizavo medžių sodinimo dieną. Visus akcijos dalyvius  pasitiko Kazlų Rūdos girininkijos girininkas Algimantas Kazakevičius su dviems pagalbininkais III kurso studentais Povilu ir Rimgaudu iš Miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos. Girininkas dalyviams pasakojo apie gamtosaugą ir miškininko sodinukų darbą įvairiais metų laikais, miškininkystę, miškotvarką. 
                      Antra renginio dalis – komandinis eglučių sodinimas , jis buvo organizuotas suskirstant mokinių komandas į dešimt  grupių. Vyko darbinis miškasodis, kurio metu buvo pasodinta apie 300 eglaičių. Po keletos valandų visi pasidžiaugėme savo darbo rezultatais – po kelerių metų čia žaliuos plačiaskarės elgės. Dėkojame Kazlų Rūdos girininkijai už pagalbą ir bendradarbiavimą. Medžiai , kuriuos mes pasodinome, primena apie gamtos ir aplinkos išsaugojimą bei simbolizuoja bendradarbiavimą tarp pasaulio mokyklų. Smagu pasidžiaugti , kad ir mūsų mokykla prisideda prie Tarptautinės taikos dienos paminėjimo rugsėjo 21d.

                                                                                                                                              

„Aplinka – gamtos ir žmogaus kūrinys-2“ dalyviai